Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up

Održan 16. Memorijal Bože Gagro

U sklopu programa 66. Dana berbe grožđa u Čitluku je održan 16. Međunarodni atletski miting „Memorijal Bože Gagro“. Na mitingu u organizaciji Atletskog kluba Brotnjo nastupilo je 400 natjecatelja svih uzrasnih kategorija iz 19 klubova.

Natjecanje se odvijalo u 42 atletske discipline, po 21 za muškarce i žene, a natjecatelji na ovogodišnjem memorijalu bili su atletičari i atletičarke iz Bosne i Hercegovine i Republike Hrvatske.

Svima njima, ali i trenerima i nazočnim roditeljima, na svečanom otvaranju prigodne riječi uputio je Predrag Smoljan, predsjednik Organizacijskog odbora Dana berbe grožđa. Svečanom otvaranju također su nazočili Tomislav Šego, direktor AK Brotnjo i Đurđica Šišul, povjerenica Atletskog saveza BiH, a gospodinu Smoljanu pripala je i čast da dodjeli pehare pobjednicima u memorialnoj disciplini.

Na memorijalu u spomen na pokojnog Božu Gagru memorijalna disciplina je skoku dalj za seniore i seniorke, u kojoj su pobjede odnijeli natjecatelji kluba domaćina Marija Ivanković i Luka Ćurković.

Gost 16. Memorijala Bože Gagro bio je Ivan Veštić, predsjednik Hrvatskog atletskog saveza.

Pobjednici 16. Memorijala Bože Gagro

– Limači i Limačice 2014. i mlađi
60 m – Ajdin Omerović –Škola atletike Mostar
60 m – Iman Imamagić – Novi Grad Sarajevo

– Limači i Limačice 2013. godište
60 m – Heto Tarik – Novi Grad Sarajevo
60 m – Lana Kandić – Leotar

– Limači i Limačice 2012. godište
60 m – Adin Kasumačić – ŠAM
60 m – Nikol Koprivica – Dubrovnik
Vortex – Adin Kasumačić – ŠAM
Vortex – Nikol Koprivica – Dubrovnik

– Cicibani i Cicibanke (2010. i 2011.)
60 m – Sion Duerod – Novi Grad Sarajevo
60 m – Ivana Zlosilo – Dubrovnik
200 m – Lukas Vivivan – Dubrovnik
200 m – Ilhana Šehić – Zenica
600 m – Malik Skajić – Dubrovnik
600 m – Lamija Kolić – Zenica
4×100 m Cicibanke – ASK – Split
4×100 m Cicibani – Brotnjo
Dalj – Dominik Ljubićić – ASK – Split

– Pioniri i Pionirke (2008. i 2009.)
60 m – Erik Antolović – Dubrovnik
60 m – Nika Bilić – Sarajevo
Dalj – Ajna Hasaković – Novi Grad Sarajevo
Vis – Luka Kordić – Brotnjo
Vis – Sajra Selimović – Zenica

Kugla – Erik Antolović – Dubrovnik
Kugla – Kanita Brka – Zenica
4×100 m Pionirke – Novi Grad Sarajevo
4×100 m Pioniri – Vogošća
300 m – Ivano Vasilj – ŠAM
300 m – Jovana Kržić – Leotar

– Dječaci i Djevojčice (2006. i 2007.)
60 m – Anna Ćurković – Brotnjo, Čitluk
60 m – Benjamin Babić – Novi Grad, Sarajevo
Dalj – Anna Ćurković – Brotnjo
Dalj – David Pleić – ASK Split

Mlađi Juniori i Juniorke (2004. i 2005.)
60 m – Luka Ćurković – Brotnjo, Čitluk
60 m – Hana Čatić – Novi Grad, Sarajevo
600 m – Ivan Urošević Ruben – Dubrovnik
600 m – Lukrecija Krstičević – Metković
Kugla – Hamza Muharemović – Sarajevo
Kugla – Dženisa Gusinac – Sarajevo

– Seniori i Seniorke (1999. i stariji)
Troskok – Ana Dorotea Markić – Zrinjski, Mostar
Troskok – Filip Kozina – Brotnjo, Čitluk
Dalj – Marija Ivanković – Brotnjo
Dalj – Luka Ćurković – Brotnjo