Natjecatelji AK Brotnjo odlični na Državnom prvenstvu Hrvatske

Proteklog vikenda u Splitu je održano Državno atletsko prvenstvo Hrvatske za kadete i kadetkinje te mlađe kadete i mlađe kadetkinje. Na najmasovnijem natjecanju, na kojem je nastupilo više od 1000 djece iz 44 atletska kluba s područja cijele Hrvatske, nastupili su i natjecatelji Atletskog kluba Brotnjo.

Atletičarke i atletičari AK Brotnjo u Splitu su osvojili šest državnih medalja i bili su odlični. Luka Ćurković postao je državni prvak u skoku u dalj i viceprvak u utrci na 60 m u kategoriji za kadete. Anna Ćurković postala je dvostruka državna prvakinja za mlađe kadetkinje u štafetama 4x60m i 4x200m, kao i viceprvakinja Hrvatske u skoku u dalj.

Šestu medalju za AK Brotnjo osvojila je kadetkinja Petra Pavlović u štafeti 4x300m.

Atletičari AK Brotnjo na Državnom prvenstvu Hrvatske nastupili su za ASK iz Splita, čiji su natjecatelji osvojili ukupno 20 medalja na ovom državnom prvenstvu za kadete i kadetkinje te mlađe kadete i mlađe kadetkinje, priopćeno je iz AK Brotnjo.