MNK Brotnjo slavio u prvoj četvrtfinalnoj utakmici

MNK Brotnjo pobijedio je večeras MNK Seljak u prvoj utakmici četvrtfinala Premijer futsal lige BiH. Čitlučani su pobijedili 2:1 i za tjedan dana će pokušati na gostovanju u Livnu doći do pobjede koja ih vodi u polufinale.

Brotnjo je večeras stvorilo mnogo prilika, ali vratara Vidovića uspjeli su svladati samo Marko Grgić i Kristijan Pantić. Grgić je Brotnju donio prednost u trećoj minuti prvog poluvremena, a kapetan Pantić povisio je na 2:0 u 29. minuti.

Tri minute prije kraja utakmice Anđel Čolak postigao je pogodak za MNK Seljak, no nakon toga više nije bilo pogodak pa je kvalitetna utakmica imala uzbudljivu završnicu u kojoj su mreže mirovale.

Što se tiče igre mislim da smo dominirali tijekom cijele utakmice. Diktirali smo tempo i bili bolji protivnik, ali promašili smo puno šansi. Promašili smo i šesterac. Promašili smo puno šansi, ali ja se nadam da će nam se to u sljedećoj utakmici protiv Seljaka vratiti i mislim da ćemo pobijediti i u Livnu jer smo kvalitetnija ekipa – kazao je nakon utakmice Matej Čilić, trener MNK Brotnjo, koji se nada da će mu se do sljedeće utakmice oporavit igrači načeti ozljedama, što će doprinijeti lakšem plasmanu u polufinale.

Upitan da odabere igrača utakmice, trener Čilić je kazao:

Ne volim nikoga izdvajati kao igrača utakmice jer je ovo ekipni sport i svi su odigrali večeras ono što sam od njih tražio. Moji igrači su odigrali dobru i borbenu utakmicu a ako nekoga moram izdvojiti onda ću izdvojiti publiku. Igrač utakmice bila je publika. Zahvaljujem im se ovim putem i nadam se da će nas pratiti i u daljnjim domaćim utakmicama.

Prvu četvrtfinalnu utakmicu prokomentirao je i Ivo Krezo, trener MNK Seljak.

Čestitam ekipi Brotnja na zasluženoj pobjedi. Rezultat, što se tiče nas, dobro smo i prošli. Domaća ekipa večeras je zasigurno odigrala puno bolju partiju. Prva četvrtfinalna utakmica ide Brotnju, a za sljedeću ćemo vidjeti. Utakmica se igra u Livnu i nadam se da ćemo pobijediti. Nadam se da ćemo puno bolju partiju pružiti na domaćem terenu i popraviti večerašnji dojam. Brotnjo je, pogotovo u drugom poluvremenu, bilo dosta agresivnije od nas. Igrali su visoki presing i nismo mogli iznijeti loptu. Ovim im putem još jednom čestitam na zasluženoj pobjedi – kazao je trener Ivo Krezo.

Četvrtfinalna serija igra se na dvije pobjede, a pobjednika u polufinalu čeka ogled protiv HFC Zrinjski.