Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up

Međugorje niže pobjede u Prvoj ligi FBiH – skupina Jug

Hrvatski rukometni klub Međugorje u novoj sezoni Prve lige FBiH – skupina Jug upisao je tri pobjede u tri nastupa. Danas su rukometaši HRK Međugorje u Čitluku pobijedili HRK Čapljina 28:27, a ranije su svladali Bosnu 2 i Slogu 2.

Gosti iz Čapljine poveli su na otvaranju utakmice s dva pogotka prednosti, no Međugorje je ubrzo došlo do izjednačenja. Nakon dvadesetak minuta uglavnom rezultatski izjednačene igre, Međugorje je u 22. minuti povelo 11:9, a poluvrijeme je završilo minimalnom prednošću Međugorja (14:13).

Drugo poluvrijeme počelo je u sličnom tonu. Domaća momčad najčešće je imala pogodak ili dva pogotka prednosti, sve do sredine drugog poluvremena kada je Međugorje u više navrata imalo po četiri pogotka prednosti. Dvanaest minuta prije kraja Međugorje je postiglo pogodak za 26:21, što je bila najizraženija prednost momčadi trenera Dragana Ćavara.

U preostalom dijelu utakmice Čapljina je smanjila zaostatak, a sa dva pogotka u posljednjoj minuti i doći na samo pogodak zaostatka, no Međugorje je rutinski sačuvalo prednost i slavilo pobjedu rezultatom 28:27.

Matej Beljo sa osam postignutih pogodaka bio je najbolji strijelac u momčadi HRK Međugorje, dok je Karlo Barbarić postigao dva pogotka manje. Karlo Bjeliš predvodio je strijelce HRK Čapljina postigavši devet pogodaka, a Bruno Dragićević postigao je šest i bio drugi strijelac svoje momčadi.

HRK Međugorje: Stojić, Šego 4, Šunjić 2, S. Ljubić, M. Ljubić, Knezović 1, Beljo 8, Vučić, Martinović, Barbarić 6, Rozić, Pavlak 3, Šarac 3, Odak 1, Ćorić, Vidović. Trener: Dragan Ćavar.

HRK Čapljina: Akrapović 3, Vasilj 3, Perić, Puharić, Ćorić, Butigan 2, Bjeliš 9, Žilić, Šego 4, Raguž, Dragićević 6.Trener: Dragan Suton.