Međugorje i Briješće podijelili bodove

Rukometaši HRK Međugorje i RK Briješće večeras su u Čitluku podijelili bodove odigravši 29:29. Utakmica 10. kola Prve lige FBiH – skupina Jug obilovala je preokretima i uzbuđenjima, a na kraju su obje ekipe osvojile po bod.

Nešto bolji ulazak u utakmicu imali su gosti iz Sarajeva, nakon čega je Međugorje preuzelo inicijativu i preokrenulo rezultat. Prvo poluvrijeme domaća ekipa završila je s tri pogotka prednosti (17:14) i dobro otvorila drugo poluvrijeme, no Briješće se u nastavku vratilo u utakmicu i petnaestak minuta prije kraja došlo do izjednačenja 21:21.

Nakon desetak minuta uglavnom izjednačene igre, gosti su postigli dva vezana pogotka i pet minuta prije kraja poveli 26:28, ali uz mnogo borbenosti Međugorje je izjednačilo rezultat te je utakmica u konačnici završila neodlučeno 29:29.

Gabrijel Šunjić sa osam postignutih pogodaka bio je najefikasniji strijelac HRK Međugorje, a s istim učinkom u redovima RK Briješće najefikasniji strijelac bio je Kerim Bašić.

HRK Međugorje: Stojić 4, Krasić, Šego 2, Šunjić 8, Pervan, S. Ljubić, M. Ljubić 5, Čilić 1, Knezović, Beljo 1, Vučić, Marinović, Barbarić, Rozić, Matijević 4, Šarac 4. Trener: Dragan Ćavar.

RK Briješće: Musić 6, E. Bašić 6, Halilović, Muratović 6, Selimović 2, Sarvan, K. Bašić 8, Agović, Pirija, Šetkić 1, Ombaša, Podrug, Bećirević, Lazarović. Trener: Fahrudin Hajdarević.