Brotnjo slavilo u derbiju kola

Danas je u Čitluku odigrana utakmica 27. kola Druge lige FBiH – Jug između četvrtoplasiranog Brotnja i trećeplasiranog Klisa u kojoj je Brotnjo s 4:2 svladalo momčad iz Buturović Polja. Strijelci za domaću momčad bili su Mateo Bencun, Nikola Bevanda, Franko Guguć i Ivan Sulić, dok su pogotke za Klis postigli Mirsad Hakalović i Adi Zahirović.

Brotnjo je povelo u ranoj fazi utakmice pogotkom Bencuna na asistenciju Sulića. Na 2:0 povisio je Nikola Bevanda, a u prvom poluvremenu u strijelce su na asistenciju Mateja Rozića upisao i Franko Gugić.

U drugom poluvremenu svoj šesnaesti pogodak u sezoni postigao je Ivan Sulić, nakon čega je Klis pogocima Hakalovića i Zahirovića ublažio poraz. Mirsad Hakalović pogodak je postigao nakon ubačaja iz kornera, a Zahirović je pogodak postigao s bijele točke, nakon dvojbeno dosuđenog jedanaesterca.