FOTO: Održan Božićni koncert OGŠ Brotnjo

Ispis

ogš brotnjo Osnovna glazbena škola Brotnjo održala je sinoć u dvorani Ivana Pavla II u Međugorju svoj tradicionalni Božićni koncert. Na koncertu su nastupili orkestar, mali i veliki zbor OGŠ Brotnjo, te mladi glazbenici koji su se publici predstavili svirajući na osam instrumenata.

Prof. Jure Sušac, ravnatelj OGŠ Brotnjo, na početku koncerta svima je zaželio dobrodošlicu i istaknuo da je OGŠ Brotnjo u proteklih sedam godina napravila jako puno. U spomenutom razdoblju učenici OGŠ Brotnjo postigli su izvanredne rezultate na brojnim državnim i međunarodnim natjecanjima, te su u najboljem svijetlu predstavljali školu iz koje dolaze.

Marljiv rad i posebnu nadarenost učenika OGŠ Brotnjo prepoznao je i Zavod za školstvo Mostar koji je OGŠ Brotnjo dodijelio priznanje za  promicanje glazbene kulture i uspjehe na državnim i međunarodnim natjecanjima.

Kreću pripreme za osnivanje Srednje glazbene škole

Kako bi dodatno unaprijedili rad u OGŠ Brotnjo razmišljaju o nabavi mini-busa koji bi na dnevnoj bazi prevozio učenike i koji bi naravno služio i za prijevoz na natjecanja. U tu svrhu pokrenuta je i akcija prikupljanja sredstava s kojom je okupljene upoznao ravnatelj Sušac i posebno naglasio:

- Zahvaljujući našim učenicima i našem osnivaču Općini Čitluk krećemo s pripremama za osnivanje Srednje glazbene škole i ako Bog da trebali bi u iduću školsku godinu krenuti i sa Srednjom školom.

Posjetitelji sinoćnjeg koncerta mogli su dati svoj prilog za kupnju spomenutog mini-busa, zašto se svima unaprijed zahvalio ravnatelj Sušac i uputio zahvalu fra Marinku Šakoti zato što je omogućio održavanje koncerta u Međugorju, kao i za ostalu pomoć.

- Ovakvi ciljevi, taj automobil i Srednja glazbena škola, to se u Brotnju ostvaruje. Takvi ciljevi se ostvaruju dragi prijatelji, samo je važno postaviti ovakve ciljeve. Ovakvi ljudi nam nedostaju, ljudi koji ovakve ciljeve u našoj općini postavljaju i to se ostvaruje. To se mora ostvariti – kazao je fra Marinko Šakota.

Učenici Osnovne glazbene škole Brotnjo posjetiteljima su sinoć prirediti nezaboravan božićni glazbeni ugođaj svirajući na glasoviru, violinama, gitarama, flautama, klarinetima, harmonikama, saksofonima i trubama prigodne ulomke iz četrdesetak djela autora klasične glazbe.

OGŠ Brotnjo u travnju 2017. godine bit će domaćin 20. otvorenog federalnog natjecanja učenika i studenata glazbe.

Fotografije sa koncerta možete pogledati OVDJE.

 

KONTAKT

kontakti

Općina Čitluk
Trg žrtava Domovinskog rata 1
88260 Čitluk


Tel: + 387 36 640 500
Fax: + 387 36 640 537