Potpolje i K. Gradac izborili četvrtfinale

Ispis
osminaSinoć su u sklopu Malonogometne lige MZ općine Čitluk „Brotnjo 2012“ odigrani prvi susreti osmine finala u kojima su Potpolje i Krehin Gradac izborili plasmanu u četvrtfinale. Potpolje je uz dosta muke, tek nakon izvođenja šesteraca, uspjelo svladati Dodro Selo, dok je Gradac pogotkom Darke Planinića pobijedio Čaliće 1:0.

Potpolje i Dobro Selo odigrali su izuzetno zanimljivu utakmicu, koja je nakon četrdeset minuta završila 1:1. Ante Ostojić doveo je Potpolje u vodstvo u 5. minuti, a Zrinko Raspidić je u 31. minuti poravnao na 1:1. Kako nakon četrdeset minuta igre nije bilo pobjednika pristupilo se izvođenju šesteraca u kojima je pobjednik odlučen tek nakon devet udaraca sa šest metara.  U devetom pokušaju sa šest metara za Potpolje je siguran izvođač bio Jure Grubešić, dok je pokušaj Ivana Miloša obranio Ante Ostojić.

Za razliku od Potpolja K. Gradac je mnogo lakše došao do pobjede.  Naime, Gračani su većim djelom utakmice bili bolja ekipa i na kraju su sasvim zasluženo slavili 1:0 i plasirali su u četvrtfinale, gdje ih čekaju Gradnići.

Potpolje – Dobro Selo (1:1) 8:7
1:0 Ante Ostojić  5’, 1:1 Zrinko Raspudić 31’. Šesterci: Ante Ostojić 2:1, Jure Šaravanja 2:2, Ivan Zelenika 3:2, Vidan Tole 3:3, Josip Bojčić 4:3, Mario Bencun 4:3, Drago Miličević 4:3, Vedran Marić 4:4, Ivo Ostojić 5:4, Zrinko Raspudić 5:5, Damir Pervan 6:5, Kristijan Detki 6:6, Franjo Tokić 6:6, Ivan Brkić 6:6, Goran Šakota 7:6, Marin Šaravanja 7:7, Jure Grubešić 8:7, Ivan Miloš 8:7.

Krehin Gradac – Čalići 1:0
1:0 Darko Planinić 21’.