Tomislav pobjedom na Barama pokvario planove Brotnja

U HNK Brotnjo nadali su se pobjedi nad HNK Tomislav i ulasku u krug momčadi koje su bez poraza ili sa samo jednim porazom u dosadašnjem dijelu prvenstva, no gosti iz Tomislavgrada iznenadili su Brotnjo i slavili u utakmici 5. kola Druge lige FBiH – skupina Jug rezultatom 4:2.

Antonio Milićević i Matej Rozić bili su strijelci za HNK Brotnjo u jučerašnjoj utakmici, dok su po dva pogotka za HNK Tomislav postigli Petar Banović i Josip Stipić.

Gosti iz Tomislavgrada poveli su u ranoj fazi utakmice nakon uspješnog kontranapada, a Brotnjo je preokrenulo rezultat postigavši dva pogotka ubrzo nakon primljenog gola. Do kraja poluvremena Tomislav je stigao do izjednačenja te je u nastavku ponovno bio efikasan iz kontranapada, što je u konačnici donijelo pobjedu Tomislavu.

Nakon pet odigranih kola Brotnjo je petoplasirana momčad Druge lige FBiH – skupina Jug sa devet osvojenih bodova. Četvrtoplasirana Turbina osvojila je deset bodova, Posušje i Klis po dvanaest, dok je na čelu ljestvice Neum s maksimalnih petnaest bodova.

Vodeći strijelac dosadašnjeg dijela lige je Korlo Buhač iz NK Ljubuški. Buhač je u prvih pet kola postigao osam pogodaka, dva više od Edisa Husovića (FK Turbina) i Aida Kudre (FK Klis).