Stela Bulić i Franjo Juričić prvaci Hrvatske – Čitlučani osvojili najviše medalja

Karatisti KK Brotnjo-Hercegovina iz Čitluka još jedanput su potvrdili kako pripadaju vrhu hrvatskoga karatea. Na Državnom prvenstvu za mlađe uzraste održanom u Ivankovu protekli vikend, osvojili su devet medalja.

Naslovom državnih prvaka su se okitili Stela Bulić (ml. učenice -28 kg) i Franjo Juričić (učenici – 46 kg).

Srebrne medalje su osvojili: Andrija Vasilj (ml. kadeti -45 kg), Željko Pervan (učenici -38 kg) i Patricija Prga (ml. kadetkinje -40 kg), dok su brončani bili: David Paponja (ml. učenici -30 kg i učenici – 30 kg), Iva Lovrić (učenice -36kg) i Nevenko Pehar (ml. učenici +38 kg).

Uz navedene natjecatelje, treba istaknuti kako su Monika Martinović, Martina Glamuzina, Martin Mandžo, Dane Juričić, Ivano Ivanković, Gabriel Barbarić i Mate Šaravanja ostali na korak do brončane medalje.

Stariji natjecatelji su nastupili na sedamnaestom Ulcinj OPEN-u. U konkurenciji 923 natjecatelja,65 klubova iz 8 država, Barbara Grgić je osvojila srebro ( kadetkinje +54 kg) i Gabriela Martinović broncu (juniorke -48 kg).

Iz Uprave Karate kluba Brotnjo-Hercegovina zahvaljuju svima koji pomažu rad kluba, posebno roditeljima, Općini Čitluk, Vladi Hercegovačko-neretvanske županije te svim medijima koji svakodnevno prate i promoviraju uspjehe.