Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up

Posušanke slavile u hercegovačkom derbiju Prve ženske nogometne lige F BiH

Hercegovački derbi Prve ženske nogometne lige F BiH otišao je na stranu ŽNK Inter. Posušanke su danas u Čitluku pobijedile ŽNK Brotnjo 4:2.

Marta Landeka donijela je prednost gošćama u 15. minuti, a tri minute kasnije Nikolina Soldo postigla je pogodak za izjednačenje, nakon čega su mreže mirovale do 48. minute i pogotka Ive Čuture za novo vodstvo ŽNK Inter.

Pogodak za izjednačenje u 81. minuti postigla je Nikolina Soldo, no domaća momčad nije uspjela izdržati do kraja. U posljednjih deset minuta u strijelce Intera upisala se Ana Marija Ćesić (2:3), dok je u sudačkoj nadoknadi Landeka postigla svoj drugi pogodak za konačnih ŽNK Brotnjo – ŽNK Inter 2:4.

Budući da je hercegovački derbi otišao na stranu ŽNK Inter, Posušanke su i nakon 20. kola ostale na samo bod zaostatka za vodećim SFK Libero iz Goražda, što ligi daje posebnu draž u preostala dva kola.

Na današnjoj utakmice nogometašice ŽNK Brotnjo oprostile su se od domaće publike za ovu sezonu te će do kraja odigrati samo još jednu utakmicu na gostovanju u Sarajevu.