Nogometaši Brotnja osvojili memorijalni turnir u Grudama

Nogometaši HNK Brotnjo rođeni 2007. godine i mlađi osvojili su prvo mjesto na memorijalnom turniru Zdravko Jurčić „Miš“ i Dinko Vranješ „Dine“ koji je treću godinu odigran u Grudama.

Na turniru je nastupilo dvadeset ekipa, a natjecanje na memorijalnom turniru u Grudama Brotnjo je započelo u skupini D.

Bez obzira što su na turniru morali nastupiti bez ozlijeđenog vratara, mladi igrači HNK Brotnjo uvjerljivo su nadigrali svoje protivnike u skupini te su s maksimalnim brojem bodova izborili četvrtfinale.

Igrači trenera Tomislava Pavlovića redom su u skupini pobjeđivali HŠK Posušje II (5:0), NK Troglav (4:0), FK United Sarajevo (4:1) i NK Imotski 1991 (2:0), nakon čega su u četvrtfinalu svladali HŠK Posušje, drugoplasiranu ekipu iz skupine C, rezultatom 2:1.

Polufinalna utakmica između HNK Brotnjo i NK Široki Brijeg bila je jako uzbudljiva i završila je 1:1, te je Brotnjo nakon boljeg izvođenja penala (3:1) izborilo plasman u finale s konačnih 4:2.

U finalu turnira Brotnjo je pobijedilo ŠN Šport talent Mostar 2:1, a uz osvojeni naslov prvaka valja istaknuti da je Franjo Sivrić (HNK Brotnjo) proglašen za najboljeg igrača turnira.

Volio bih se zahvaliti svim roditeljima što su nas pratili tijekom cijelog turnira i davali nam podršku. Također, zahvaljujem se Općini Čitluk i načelniku Marinu Radišiću što pomažu razvoj djece u Brotnju a i šire – kazao je nakon turnira trener HNK Brotnjo Tomislav Pavlović – Mićko uz čestitku svojim igračima na odličnom nastupu.