Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up

NAJAVA: Sveta misa i komemoracija na Groblju mira u povodu europskog dana sjećanja na sve žrtve totalitarnih režima

Na Groblju mira, simbolu stradanja i spomena na žrtve, 23. kolovoza 2025., pod pokroviteljstvom Hrvatskog narodnog sabora Bosne i Hercegovine, obilježit ćemo Europski dan sjećanja na žrtve svih totalitarnih režima te ujedno i 80. obljetnicu stradanja hrvatskog naroda na Bleiburgu i Križnom putu.

S velikim izrazom poštovanja i ove godine ćemo se okupiti na svetoj misi zadušnici, kako bismo molili za mir i čuvali sjećanje na one koji su predugo bili prešućivani i koji su pali u raznim ratovima, bunama i vremenu zlosilja. Ove godine sveto misno slavlje predvodit će fra Jozo Grbeš, provincijal Hercegovačke franjevačke provincije Uznesenja Blažene Djevice Marije, franjevac koji je dugo godina služio u hrvatskom iseljeništvu te čovjek naroda čije su propovijedi uvijek ispunjene svjedočanstvom, ohrabrenjem i razumijevanjem hrvatskog bića.

Program i misno slavlje svojom pjesmom uveličat će međugorski župni zbor „Kraljica mira“ pod vodstvom sestre Irene Azinović.

Groblje mira svakom godinom sve više raste, baš kao i naša odlučnost otkrivanja istine i svakog imena žrtve. U tijeku je druga faza podizanja križeva kroz tekuću godinu na Groblju mira. Svi križevi za koje su podneseni zahtjevi, bit će uredno podignuti, kao i u prethodnim fazama. Oni koji još nisu podnijeli zahtjev, a žele podići križ za svoga člana obitelji ili saznati više o samom projektu, sve informacije mogu pronaći na našoj službenoj stranici www.grobljemira.info.

Pozivamo sve vjernike, posebno obitelji žrtava, te župe koje su već podigle križeve da dođu i ove godine na Groblje mira, odati pijetet žrtvama Drugoga svjetskog rata i poraća. Također, nakon misnog slavlja, pozivamo sve da ostanu na zajedničkom druženju i prigodnom domjenku, u ozračju zajedništva, prijateljstva i vjere.

Preporuke:
• Ponijeti šešir ili kapu, obući laganiju i svijetlu odjeću te ponijeti bocu vode
• Dolazak minimalno pola sata ranije zbog lakše organizacije oko parkinga

Također, zahvaljujemo svim medijima koji će pratiti i izvijestiti o obilježavanju ove obljetnice i na taj način pomoći da glas o ovom projektu dođe do svakog srca koje zna koliko je vrijedno i bitno čuvati spomen na svoju povijest, na svoju vjeru i narod.

(Marijana Tomašević / grobljemira.info) 

WordPress Video Lightbox