Međugorje poraženo u uzbudljivoj utakmici

Večeras je u Gradskoj športskoj dvorani Čitluk odigrana uzbudljiva utakmica 20. kola Prve rukometne lige Federacije BiH – skupina Jug u kojoj je Iskra iz Bugojan svladala Međugorje 31:27.

U prvom poluvremenu Međugorje i Iskra izmjenjivali su se u vodstvu, a prvih pola sata utakmice završilo je neriješeno 13:13. Međugorje je pružilo jeko dobar otpor jednom od najozbiljnijih kandidata za plasman u Premijer ligu, u nekoliko navrata domaći rukometaši imali su i prednost, no Iskra je deset minuta prije kraja stvorila pet pogodaka prednosti. Gosti su poveli 25:20, nakon čega Međugorje radi seriju 4:0, ali u posljednje četiri minute Iskra je potvrdila pobjedu.

Slavlje u Čitluku, RK Iskra Bugojno dvanaesta je pobjeda u nizu, do koje su rukometaše iz Bugojna predvodili Amir Bostan sa 10 pogodaka i Amar Bačvan sa 8 pogodaka. Sa 6 postignutih pogodaka najraspoloženiji strijelac Međugorja bio je Gabrijel Šunić, a po 4 pogotka postigli su Darko Matijević i Marijan Šaravanja.

HRK Međugorje: Krasić, L. Šego, Tadić, Stojić 3, Vasilj, Odak 1, Barbarić 3, I. Šego 3, Matijević 4, Šaravanja 4, Pehar 2, Šunjić 6, Pervan 1, Prusina, Dugandžić. Trener: Dragan Ćavar.

RK Iskra Bugojno: Đikić 1, Agić, Bačvan 8, Bostan 10, Šupić 3, Velić 4, Popaja 2, Marijanović 1, Hadžiabdić 2, Rušpić, Jukanović, Karadža, Šakić, Ljubunčić. Trener: Fuad Mahmutović.