Ivan Martinac europski prvak u karateu

Hrvatski uspjesi na Europskom prvenstvu u karateu, kojem je domaćin Zadar, nastavili su se tijekom subote pa je nakon Anđela Kvesića europski prvak postao Ivan Martinac.

Zlatnu medalju Martinac je osvojio u kategoriji -75 kg, a kao i Anđelo Kvesić nešto ranije, tako je i Martinac zadnji korak prema tronu napravio pobjedom protiv talijanskog predstavnika. Martinac je u finalu svladao Danielea De Viva, a Kvesić je završnu pobjedu ostvario protiv Mattea Avanzinija.

Subotnji dan u Zadru iz hrvatskog je kuta počeo osvajanjem brončane medalje Ivana Kvesića koji je u poluteškoj kategoriji -84kg nadmoćno svladao Španjolca Alejandra Arencona Molinu sa 7-0 u dvoboju za treće mjesto, objavljeno je na web stranici Hrvatske radio televizije.