Derbi na početku nove sezone pripao Zrinjskom

Na otvaranju nove sezone Premijer futsal lige u Čitluku je odigran „hercegovački derbi“ između MNK Brtonjo i HFC Zrinjski. Obje momčadi pružile su odličnu igru, tako da su gledatelji mogli uživati, a na kraju je slavio HFC Zrinjski rezultatom 4:2.

U prvih deset minuta gledatelji su mogli vidjeti četiri pogotka, po dva s obje strane. Kristijan Pantić i Anto Galić dva puta su doveli Brotnjo u vodstvo, dok je s druge strane Josip Bošković dva puta poravna rezultat.

Pred sami kraj prvog poluvremena Ivan Ivanković donio je Zrinjskom rezultatsku prednost, a isti igrač je bio jedini strijelac u drugom poluvremenu, te je na taj način potvrdio pobjedu Mostaraca.

Ekipu Brotnja u sinoćnjoj utakmici vodio je Mario Prskalo, povratnih na klupu Brotnja koji je nakon završetka utakmice kazao sljedeće:

Utakmica je bila prava prvenstvena, gdje je bilo stvarno puno želje, borbe i truda s obje strane. Na kraju, kada gledam sve što se događalo kroz cijeli tijek utakmice, mislim da smo zaslužili bod i da bi neriješeno bilo najrealniji ishod. Imali smo prilika koje smo promašivali, naši protivnici su zabili golove. Zrinjskom čestitam na pobjedi.

Da je sinoćnja utakmica bila jako kvalitetna složili su se i u HFC Zrinjski.

Mogu reći da je utakmica bila prava prvenstvena. Zaista ovo je bilo teško otvaranje. Domaćin, MNK Brtonjo je uvijek neugodan protivnik na svom terenu jer je to ekipa sa par vrlo dobrih i iskusnih igrača. Danas je bilo tako da smo mi pobijedili, a utakmica je bila prava prvenstvena i želim čestitati ekipi Brotnja na fair i korektnoj igri – kazao nam Vladimir Vladisavljević, pomoćni trener u HFC Zrinski.

MNK Brotnjo: J. Ivanković, Pantić, Galić, Marković, Grgić, Pehar, Bošnjak, Šimić, Granić, Prusina, Odak, Korać, D. Ivanković, Dujmović. Trener: Mario Prskalo.

HFC Zrinjski: Skuhan, Ivanković, Raguž, Bošković, Livaja, Dujmović, Miličević, Sušac, Zelenika, Vukša, Vlaho, Šunjić, Marić. Trener: Nikola Tomičić.

Na početku sinoćnje utakmice upriličena je svečanost na kojoj je Željko Radonja ispred NS BiH kapetanu MNK Brotnjo Kristijanu Pantiću uručio pehar za fair play koji je MNK Brotnjo osvojio u protekloj sezoni.