Brotnju pobjeda u lokalnom derbiju 9. kola Druge lige FBiH – skupina Jug

Nogometni klub Međugorje i Hrvatski nogometni klub Brotnjo danas su na terenu Sport centra Međugorje odigrali utakmicu 9. kola Druge lige FBiH – skupina Jug.

Domaćini su odlučili da na današnjoj utakmici prodajom ulaznica prikupljaju novčana sredstva za pomoć malenoj Dilal Begić i njezinom ocu Dini Begiću, nogometašu FK Turbine, kojem je poginula supruga u nedavnim poplavama, u čemu ih je podržao i HNK Brotnjo, ali i veliki broj Brotnjaka koji je došao pogledati lokalni derbi.

Obje momčadi i svi nazočni minutom su šutnje na početku utakmice odali počast svim žrtvama poplava, nakon čega je uslijedila jako atraktivna i efikasna utakmica.

Već u prvom poluvremenu HNK Brotnjo povelo je 0:4 uz po dva pogotka Marka Čuljka i Ivana Prskala, a drugo poluvrijeme bilo je još efikasnije. Gledatelji su mogli uživati u devet pogodaka, od čega je pet postignuto u drugom poluvremenu. Za razliku od prvog poluvremena kada su samo gosti tresli mrežu, u nastavku su se u strijelce upisali i nogometaši Međugorja, a utakmica je završila 3:6 pobjedom Brotnja.

Jako raspoloženi Čuljak postigao je još dva pogotka u drugom poluvremena, dok su strijelci za NK Međugorje bili Branimir Planinić, Stanislav Vasilj i Džan Fetahović.

Na kraju utakmice svi su mogli biti zadovoljni jer se humanitarnom pozivu odazvao rekordan broj gledatelja za utakmice na Sport centru Međugorje, a više razloga za slavlje imali su nogometaši HNK Brotnjo.