Brotnjo svladalo Čapljinu te se bodovno izjednačilo s Kruševom

U utakmici 26. kola Druge lige FBiH – skupina Jug, HNK Brotnjo danas je u Čitluku pobijedio HNK Čapljina 5:1.

S dva rana pogotka prednost domaćoj momčadi donio je Mate Juričić, nakon čega je Zvonimir Krtalić postigao treći pogodak za HNK Brotnjo.

Ante Pažin, vodeći strijelac lige, postigao je pogodak za 3:1 pet minuta prije kraja prvog poluvremena, a sredinom nastavka Čapljinac Karlo Tomičić poslao je loptu u vlastitu mrežu. Pogodak za konačnih HNK Brotnjo – HNK Čapljina 5:1 postigao je Luka Ćorić.

Pobjedom nad Čapljinom HNK Brotnjo bodovno se izjednačio s vodećim HNK Kruševo. Vodeći dvojac osvojio je po pedeset bodova, dok je u današnjem kolu Ljubuški poražen na domaćem terenu od Višićia te je trećeplasirani s 45 osvojenih bodova. Četvrto mjesto na ljestvici s dva boda manje od Ljubuškog zauzima Međugorje koje je u 26. kolu svladalo Ramu 6:0.