Brotnjo se plasiralo u finale Premijer futsal lige

MNK Brotnjo plasirao se večeras u finale Premijer futsal lige nakon što je u Čitluku s 5:3 pobijedio HFC Zrinjski u drugoj polufinalnoj utakmici.

Gosti iz Mostara poveli su pogotkom Romana Vlahe, a na 1:1 izjednačio je Darko Ivanković. Vlaho i Ivanković bili su jedini strijelci u prvom poluvremenu, a publika u Gradskoj športskoj dvorani u Čitluku zato je u nastavku vidjela šest pogodaka.

I drugo poluvrijeme bolje je otvorio HFC Zrinjski i poveo pogotkom Ivana Drežnjaka, nakon kojeg je Marin Suton povisio na 1:3. Za izjednačenje rezultata pobrinuli su se Anto Galić i Zvonimir Ćavar, a prvo vodstvo Brotnju, svojim drugim pogotkom na utakmici, donio je Anto Galić na oduševljenje fantastične publike u Čitluku.

Na samom kraju utakmice Kristijan Pantić potvrdio je pobjedu Brotnja i postavio konačnih 5:3.

MNK Brotnjo prvi je s dvije pobjede izborio finale, dok u drugom polufinalnom paru Stari Grad i Salines još trebaju odigrati treću odlučujuću utakmicu.

Publika je bila odlična, moji igrači su ustavili srce večeras na terenu i mislim da smo zaslužili igrati u finalu. Čestitam i zahvaljujem se Zrinjskom na fer i korektnoj igri, ali mislim da smo u ove dvije utakmice pokazali da smo trenutno bolja ekipa od njih. Još jednom se zahvaljujem predivnim navijačima i svojim momcima koji su se borili i dali zadnji atom snage za ovu pobjedu. Pozivam navijače da nas podrže i u finalnoj seriji – rekao je nakon utakmice Matej Čilić, trener MNK Brotnjo.

Igrači MNK Brotnjo uistinu su za pobjedu trebali dati posljednji atom snage, a trener Čilić preokret u drugom poluvremenu prokomentirao je riječima:

Publika nas je bodrila cijelu utakmicu. Borili smo se, no falio nam je taj drugi gol da se dodatno dignemo. Rekao sam svojim igračima da ćemo ako postignemo drugi gol preokrenuti utakmicu. Nakon drugog gola smo se podigli igrački i fizički te smo zasluženo došli do pobjede.

Brotnjo još ne zna protiv koga će igrati, no trener Čilić očekuje da će preostala polufinalna utakmica biti jako uzbudljiva i da će se Stari Grad plasirati u finale. U takvom finalu Čilić Mostarce vidi kao favorite, ali najavljuje da se Brotnjo neće unaprijed predati i da je u finalu sve moguće.

Večerašnju utakmicu prokomentirao je i Dražen Golemac iz HFC Zrinjski koji je u izostanku trenera bio predstavnik kluba.

Čestitam Brotnju na pobjedi i ulasku u finale. Želim im puno sreće i navijat ću za njih. Što se tiče same utakmice, utakmica je bila borbena. Naši dečki nisu bili u trenažnom procesu, javnosti je poznato i da naši treneri nisu bili na klupi. Bili smo dodatno oslabljeni za našeg najboljeg igrača, no što je tu je, idemo dalje – rekao je Golemac.