Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up

Brotnjo pobijedilo Kamešnicu na otvaranju prvenstvene sezone

Natjecanje u novoj sezoni Druge lige NS FBiH – skupina Jug nogometaši HNK Brotnjo započeli su pobjedom nad nogometašima NK Kamešnica. Brotnjo je u prvom kolu, na domaćem terenu, slavilo 3:2 i tako s pobjedom otvorilo natjecanje u kojem će se u novoj sezoni natjecati četrnaest klubova.

Lijepim pogotkom iz slobodnog udarca Brotnjo je u vodstvo doveo Matej Rozić. Rozić je u 20. minuti prevario vratara Mioča preciznim udarcem, no u 32. minuti Leonardo Pervan poravnao je na 1:1. Novu prednost Brotnjo pogotkom u 60. minuti donio je Valentin Ilić na asistenciju Matea Bencuna, ali gosti iz Podhuma deset minuta kasnije došli su do izjednačenja pogotkom Zvonimira Tirića.

Pobjedonosni pogodak za HNK Brotnjo, osam minuta prije kraja utakmice, postigao je Mihovil Džeba, koji se dobro snašao u kaznenom prostoru gostiju i poslao loptu u mrežu za konačnih 3:2.

HNK Brotnjo: Pehar, M. Miličević, Džeba, Gugić, Ilić, A. Miličević, Rozić, D. Miličević (od 46. Bencun), Sušac, Ferenc (od 90. Vučić), Bevanda (od 46. Prusina).

NK Kamešnica: Mioč, Cero, Pervan (od 70. Padro), Vukadin, Aćić, Hozo, Velagić, Omazić (od 62. Ljutić), Tirić, Braovac (od 86. Velić), Brnić.

Uz seniore tijekom tjedna bile su aktivne još četiri selekcije HNK Brotnjo, koje su ostvarile sljedeće rezultate: predpioniri (Igman-Brotnjo 2-2), pioniri (Igman-Brotnjo 3-9), kadeti (Brotnjo-Velež 0-3)
i juniori (Brotnjo-Velež 2-2).