Anna Ćurković ispunila normu za Svjetsko juniorsko prvenstvo

Kup i Ekipno prvenstvo Hrvatske za juniore i juniorke (U20) održano je proteklog vikenda u Zagrebu na atletskom stadionu Mladosti. Organizator natjecanja bio je Atletski klub Agram, a na jednom od natjecanja s najviše natjecatelja nastupili su i članovi Atletskog kluba Brotnjo. Najuspješnija broćanska atletičarka bila je Anna Ćurković, koja je osvojila naslov prvakinje u disciplini skok u dalj te je uz novi osobni rekord ispunila normu za nastup na Svjetskom juniorskom prvenstvu.

Anna je sa skokom od 6.21 metar, što je njezin novi osobni rekord, bila najuspješnija natjecateljica u skoku u dalj, a ovakav rezultat vodi Ćurković na Svjetsko juniorsko prvenstvo koje će se održati u čileanskoj prijestolnici Limi u kolovozu.

Također, spomenuti Kup i Prvenstvo Hrvatske bili su izborni za međunarodni peteromeč reprezentacija Hrvatske, Slovenije Mađarske, Češke i Slovačke, koji će se održati 22. lipnja u Brnu, Češka.