Dobro Selo osvojilo Malonogometnu ligu mjesnih zajednica op?ine ?itluk

Ispis

ligaEkipa mjesne zajednice Dobro Selo pobjednik je 15. izdanja MNL MZ op?ine ?itluk. Dobro Selo je u ve?eranjem finalu svladalo Me?ugorje 7:3. Dobro Selo je odli?no otvorilo utakmicu i prvo poluvrijeme rijeilo u svoju korist 4:0, nakon ?ega branitelji naslova nisu smogli snage za povratak u utakmicu.

Vedran Mari? i Nikola Bevanda postigli po tri pogotka

Pogotkom u prvoj minuti utakmice prednost Dobrom Selu donio je Vedran Mari?, koji je deset minuta kasnije povisio na 2:0. Nikola Bevanda pobrinuo se za tre?i pogodak Dobrog Sela, dok je odli?no prvo poluvrijeme svoje ekipe, tre?im pogotkom zaokruio fantasti?ni Vedran Mari?.

U nastavku utakmice Ante ?ili? (2) i Mario Bencun postizali su pogotke za Me?ugorje, dok su s druge strane u pobjedi nad peterostrukim osvaja?ima lige to u?inili Josip Milo i Nikola Bevanda. Bevanda je odli?an nastup u finalnoj utakmici zaklju?io hat-trickom minutu prije kraja velikog finala u kojem je Dobro Selo ponovilo uspjeh iz prvog malonogometnog finala ?itlu?ke lige. Ina?e, prvo malonogometno finala odigrano je 2014. godine i tada je Dobro Selo na Jakerovcu svladalo Donju Blatnicu 3:1.

Od spomenute promijene u sustavu natjecanja sino?nji finalisti su jednine ekipe koje su osvajale naslov prvaka u malonogometnom finalu, dok su raniji pobjednici laskavi naslov prvaka osvajali na Barama i nakon toga predstavljali op?inu ?itluk u Ligi Hercegovine, to ?e Dobro Selo ove godine u?initi u irokom Brijegu.

Krehin Gradac osvojio tre?e mjesto

Prije finalne utakmice na Jakerovcu je odigrana utakmica za tre?e mjesto, a nakon boljeg izvo?enja esteraca u borbi za tre?e mjesto Krehin Gradac je pobijedio Donje Hamzi?e 6:4.

Donji Hamzi?i su dva puta imali prednost u borbi za tre?e mjesto, no u posljednjim trenucima utakmice morali su se spaavati od poraza. Robert evo je dva puta dovodio svoju ekipu u vodstvo, no Marko Filipovi? je sino? dva puta poga?ao mreu Donjih Hamzi?a za izjedna?enje, a u posljednjoj minuti utakmice Filipovi? je donio prednost Krehin Gracu. U izuzetno uzbudljivoj zavrnici, pred sami kraj utakmice na 3:3 poravnao je Darko Ivankovi?, nakon ?ega je Krehin Gradac osvojio tre?e mjesto boljim izvo?enjem esteraca.

Za najboljeg igra?a ovogodinje Malonogometne lige mjesnih zajednica op?ine ?itluk proglaen je Nikola Bevanda (Dobro Selo), najbolji strijelac je Matej Pehar (Krehin Gradac), a najbolji vratar Nikica ego (Me?ugorje).

Utakmica za tre?e mjesto:
Krehin Gradac Donji Hamzi?i 6:4 (3:3, 0:0)
0:1 Robert evo 23', 1:1 Marko Filipovi? 35', 1:2 Robert evo 37', 2:2 Marko Filipovi? 38', 3:2 Marko Filipovi? 40', 3:3 Darko Ivankovi? 40'. esterci: 4:3 Matej Pehar, 4:4 Darko Ivankovi?, Darko Planini? 5:4, 6:4 Blago Planini?.

Finale:
Dobro Selo Me?ugorje 7:3
1:0 Vedran Mari? 1', 2:0 Vedran Mari? 11', 3:0 Nikola Bevanda 13', 4:0 Vedran Mari? 17', 4:1 Ante ?ili? 21', 5:1 Josip Milo 28', 5:2 Ante ?ili? 32', 5:3 Mario Bencun 34', 6:3 Nikola Bevanda 35', 7:3 Nikola Bevanda 39'.