Dvoransko prvenstvo BiH: AK Brotnjo najuspješniji klub s ukupno 20 osvojenih medalja

Ispis

atletičari Proteklog vikenda, 18. i 19. veljače u Zenici je održano dvodnevno Državno prvenstvo BiH u dvorani, čiji je organizator bio Atletski klub Zenica. Natjecanje se održavalo u svim uzrasnim kategorijama, a atletičari AK Brotnjo na Državnom prvenstvu u Zenici ostvarili su odlične rezultate.

Na prvenstvu u Zenici nastupilo je 19 atletskih klubova iz cijele BiH u četiri dvoranske discipline, i to: 60m prepone, 60m, skok u dalj i troskok. Atletski klub Brotnjo proglašen je za najuspješniji klub u BiH sa 10 novih državnih prvaka i ukupno 20 osvojenih medalja.

Najuspješnija natjecateljica Državnog dvoranskog prvenstva u Zenici je Ivana Prga u kategoriji juniorki, koja je osvojila čak četiri medalje i postala dvostruka prvakinja BiH u disciplinama 60m prepone i troskok. Ivana je drugo mjesto zauzela u disciplini skok u dalj, dok je osvojila treće mjesto u utrci na 60m.

Također, dvostruki prvaci BiH postali su i Filip Kozina, kategorija dječaci u disciplinama skok u dalj i troskok. Kao i Ana Ćurković, kategorija cicibanke u disciplinama skok u dalj i 60m.

Zanimljivo, Luka Ćurković sa svojim klupskim kolegom Blagom Martinovićem podijelio je prvo mjesto, kategorija Pioniri u disciplini 60m (foto finiš nije mogao odlučiti tko je prvak tako da su obojica proglašeni prvacima BiH). Luka i Blago su također bili prvi i drugi u skoku u dalj – stoji u priopćenju Atletskog kluba Brotnjo.