Ispis

košarkaKošarkaši HKK Busovača slavili su u Čitluku 74:70. Gosti iz Busovače u 12. kolu Lige Herceg Bosne do pobijede su došli zahvaljujući boljoj igri u nastavku, posebice u drugom dijelu treće i u posljednjoj četvrtini.

Brotnjo je serijom 8:0 otvorilo utakmicu, nakon čega je domaća momčad igrala jako dobro cijelo prvo poluvrijeme i na odmor otišla s prednošću 46:37. Sredinom treće četvrtine Brotnjo i imalo +16 (57:41), no ubrzo nakon toga uslijedio je pad u igri domaće momčadi.

Košarkaši Busovače do kraja treće četvrtine smanjili su zaostatak na 61:57, a tri minute prije kraja utakmice gosti su stigli do izjednačenja. Busovača je poravnala na 68:68, nakon čega su u posljednjim minutama gosti uspjeli i preokrenuti rezultat u svoju korist.

Utakmica je završila rezultatom HKK Brotnjo – HKK Busovača 70:74 (23:19, 23:18, 15:20, 9:17).

Prvo ime utakmice bio je centar Busovače Nedim Mešinović s 27 postignutih poena i 13 skokova, dok je najbolji strijelac u redovima Brotnja bio Petar Stipanović s 21 postignutim poenom. Stipanović je u prvom poluvremenu postigao 18 poena i 3 u trećoj četvrtini, kada je morao napustiti parket zbog drugog nesportskog prekršaja.

HKK Brotnjo: Barbarić 2, Pavlović, Rebac, Buljan 2, Buntić 15, Radišić 1, Bubalo 9, Džajić 12, Filipović 6, Stipanović 21, Doko 2.

HKK Busovača: Bešlić, Softić 17, Hodžić 4, Vuleta, Babić, Mešinović 27, Mihaljević, Husejnović 9, Vidović, Milinović 17, Ćosić.