Odigran III Memorijalni turnir Tomo Krasi?

Ispis

memorijal U spomen na svog pokojnog sportskog direktora Tomu Krasi?a, istaknutog sportskog djelatnika koji je preminuo u kolovozu 2013. godine, enski hercegova?ki koarkaku klub Brotnjo '94 organizirao je ju?er u ?itluku memorijalni koarkaki turnir. Uz doma?u mom?ad na III Memorijalnom turniru Tomo Krasi? nastupile su mom?adi KK Zrinjski 2010, HKK Rama i KK Konjic.

Na po?etku turnira za mlade koarkaice, pokojnom Krasi?u po?ast je odana minutom utnje, nakon ?ega su HKK Brotnjo '94 i KK Zrinjski 2010 odigrali prvu utakmicu. Doma?e igra?ice pobijedile su Mostarke i plasirale su u finale, a nakon Bubamara plasman u finale izborila je i mom?ad HKK Rama koja je za plasman u finale pobijedila KK Konjic.

Poraene mom?adi odigrale su utakmicu za tre?e mjesto u kojoj su slavile mlade koarkaice iz Konjica, dok su koarkaice HKK Brotnjo 94' i HKK Rama odigrale finalnu utakmicu.

U finalu III Memorijalnog turnira Tomo Krasi? pobjedu su slavile koarkaice HKK Rama, ?ija koarkaica Marija Jeli?i? je bila i najbolji strijelac turnira. Za najbolju igra?icu turnira proglaena je Korina Planini? (HKK Brotnjo'94) a individualna priznanja mladim koarkaicama uru?io je Tomislav Martinovi?, predsjednik Kluba Hrvata u Domu naroda Federacije BiH i dopredsjednik Skuptine HN.

Tre?eplasiranoj i drugoplasiranoj mom?adi turnira, pehare i medalje uru?ili su Predrag Smoljan, predsjednik Op?inskog vije?a ?itluk i Marin Radii?, na?elnik op?ine ?itluk, dok su Karla i Mirjana Krasi?, k?i i supruga pokojnog Tome Krasi?a, koarkaicama HKK Rama uru?ile medalje i pobjedni?ki pehar.

Tomo Krasi? bio je istaknuti sportski djelatnik koji je dao ogroman doprinos uspjehu nekoliko bro?anskih sportskih klubova. U HKK Brotnjo '94 obnaao je dunost sportskog direktora pa stoga ?itlu?ki enski koarkaki klub pokojnom Tomi odaje po?ast i zasluenu zahvalu organizacijom turnira na kojem mlade koarkaice imaju priliku pokazati svoje koarkako umije?e.