Liga Hercegovine: Me?ugorje drugi put zaredom prvak Hercegovine

Ispis
ligaMom?ad MZ Me?ugorje drugi put zaredom osvojila je naslov prvaka Lige Hercegovine. Nakon to su u finalu protiv Bileti?a obranili naslov na op?inskoj razini Me?ugor?ani su sino? u finalu Lige Hercegovine u Livnu svladali Rudnik 2:1 i na taj na?in drugi put zaredom osvojili Ligu Hercegovine.

Program zavrnog dana natjecanja pobjednika malonogometnih liga MZ Hercegovine zapo?eo je utakmicom za tre?e mjesto. Tur?inovi?i i Grab na terenu Srednje strukovne kole Silvije Strahimir Kranj?evi? odigrali su utakmicu ?iji je rezultat nakon 40 minuta igre glasio 5:5, tako da je odluka o osvaja?u tre?eg mjesta pala nakon izvo?enja penala. Predstavnici irokog Brijega na kraju su slavili 8:7 pobjedu i osvajanje tre?eg mjesta.

Utakmice za tre?e mjesto ?esto ne daju poseban motiv mom?adima koje u njima nastupaju nakon poraza u polufinalu. Revijalnosti sino?nje utakmice pridonio je i mokar teren u Livnu, a mokar teren smanjio je intenzitet i finalne utakmice. Igra?i obje mom?adi istr?ali su na teren oprezno pod ko?nicom pa je prvo poluvrijeme finalne utakmice zavrilo 0:0.

I nastavak utakmice ponudio je dosta takti?kog nadmudrivanja, a prvi do prednosti doli su igra?i Me?ugorja. Odli?ni Karlo Vasilj doveo je Me?ugorje u vodstvo u 34. minuti, nakon ?ega su bolju igru Me?ugor?ani kapitalizirali i drugim pogotkom. Tomislav Pavlovi? se lijepo oslobodio svog ?uvara na sredini igralita, povukao napad Me?ugorja i asistirao za Bernarda ?ili?a koji poga?a za 2:0 dvije minute prije kraja utakmice.

Mom?ad Rudnika nakon drugog primljenog pogotka zaigrala je maksimalno otvoreno, no do kraja utakmice Mostarci su preko Bojana unji?a samo uspjeli ublaiti poraz.

Po zavretku finalne utakmice uslijedila je ceremonija dodjele pehara i medalja najboljim mom?adima i pojedincima Lige Hercegovine. Za najboljeg igra?a izabran je Karlo Vasilj iz mom?adi osvaja?a Lige. Priznanje za najboljeg strijelca osvojio je Ante Bubalo (Tur?inovi?i), a za najboljeg vratara izabran je Kristijan Detki (Rudnik).

Pehare i medalje najboljim mom?adima i pojedincima uru?ili su na?elnici Luka ?elan i Ivo Jerki?.