MNL MZ op?ine ?itluk: Me?ugorje obranilo naslov prvaka

Ispis
prvaciNogometai MZ Me?ugorje obranili su naslov prvaka svladavi u finalu Malonogometne lige MZ op?ine ?itluk Brotnjo 2013 Bileti?e 3:0. Strijelci za pobjedni?ku mom?ad u dananjem finalu bili su Bernard ?ili?, Robert Brajkovi? i Tomislav Pavlovi?.

Od samog po?etka utakmice igra?i Me?ugorja zagospodarili su terenom i u vie navrata zaprijetili vratima Marka Prusine. Blizu postizanju pogotka u prvih 20-ak minuta bili su Marko Vlaho i Renato ?ili?, no njihovi pokuaji su odsjeli na gredi. Nekoliko pokuaja Me?ugor?ana zaustavio je i vratar Prusina koji je imao mnogo posla za razliku od kolege na drugoj strani. U prvom poluvremenu vratar Me?ugorja An?elo Vasilj bio je prakti?no bez posla jer su se igra?i Bileti?a orijentirali na obranu.

Obrana Bileti?a odli?no je zaustavljala napade Me?ugorja pa je prvo poluvrijeme zavrilo bez golova 0:0, a Bileti?i su odolijevali sve do 54. minute kada je Bernard ?ili? doveo Me?ugorje u vodstvo. Ubrzo nakon ?ili?a u strijelce su upisao i Robert Brajkovi? postigavi pogodak za 2:0. Kona?nih Me?ugorje Bileti?i 3:0 postavio je Tomislav Pavlovi? postigavi gol glavom u pretposljednjoj minuti utakmice.

Nakon finalne utakmice uslijedila je sve?anost proglaenja najboljih pojedinaca Lige te uru?ivanje pehara i medalja najbolje plasiranim mom?adima jedanaestog izdana MNL MZ op?ine ?itluk Brotnjo 2013.. S devet postignutih pogodaka najbolji strijelac Lige bio je Franjo Kristijan ?avar iz mom?adi Krehin Graca, za najboljeg vratara proglaen je An?elo Vasilj iz Me?ugorja, a za najboljeg igra?a Lige proglaen je Igor Brki? iz Bileti?a.

Me?ugorje: A. Vasilj, I. ?ili?, Pavlovi?, Vasilj, Sivri?, M. ?ili?, J. Vasilj, B. ?ili?, Brajkovi?, R. ?ili?, Vlaho, - M. Vasilj, Marin ?ili?, Mario ?ili?, Martinovi?, S. Vasilj. ef stru?nog stoera: Ivan ?ili?.

Bileti?i: M. Prusina, I. Brki?, Mario Klari?, T. Prusina, Marin Klari?, A. Prusina, H. Brki?, R. Bevanda, Jure. Bevanda, D. Kara?i?, ?ori?, - T. Kara?i?, N. Brki?, . Kara?i?, P. Kara?i?, ?arapina, M. Kara?i?, I. Prusina, Josip Bevanda, Barbari?, D. Klari?, Danijel Kara?i?, Dalibor Klari?. ef stru?nog stoera: Mirko Barbari?.

Me?ugorje ?e naslov prvaka braniti i u Livnu

Obranivi naslov prvaka u op?inskoj konkurenciji mom?ad Me?ugorja plasirala se u zavrnicu Malonogometne lige MZ Hercegovine koja ?e se ove godine odrati u Livnu od 20. do 25. kolovoza. Voljom drijeba Me?ugorje je svrstanu u skupinu A s predstavnicima Mostara i Posuja, a Me?ugorje u obranu naslova prvaka Hercegovine kre?e u srijedu 21. kolovoza kada se u 20 sati, na terenu SC Srednje Strukovne kole Silvije Strahimir Kranj?evi?, sastaje s predstavnikom Posuja (Rastova?a polje).

Drugi nastup u skupini A Me?ugorje o?ekuje dan kasnije. Protivnik Me?ugor?ana u ?etvrtak u 21 sat bit ?e mom?ad Rudnika (pobjednik Lige MZ Mostara).