Blatnica i Blizanci/Tepčići finalisti Lige veterana

Ispis
veteraniU finalu ovogodišnjeg izdanja Malonogometne lige veterana MZ općine Čitluk igrat će Blatnica i Blizanci/Tepčići. Za plasman u finala Blatnica je sinoć na Jakerovcu svladala Krehin Gradac 2:1, a plasman u finale Blizanci/Tepčići izborili su boljim izvođenjem šesteraca, budući da je njihov polufinalni ogled s Dobrim Selom nakon četrdeset minuta igre završio 2:2. Finale lige veterana odigrat će se u petak u Blizancima.

Zahvaljujući pogotku Tonija Galića iz 13. minute Blatnica je došla do prednosti u prvoj polufinalnoj utakmici. Trinaest minuta kasnije Kruno Ćavar je pogodio za izjednačenje, a sedam minuta prije kraja utakmice pobjedonosni pogodak za veterana Blatnice postigao je Andrija Sušac.

Polufinalnu utakmicu između veterana Blizanaca/Tepčića  i Dobrog Sela bolje su otvorili veterani UMZ Blizanci/Tepčići. Dvije minute prije kraja prvog poluvremena prednost svojoj momčadi donio je Jure Kordić. No, veselje Blizanaca/Tepčića trajalo je svega pet minuta jer je u 23. minuti Ante Šaravanja poravnao na 1:1. Blizanci/Tepćići i Dobro Selo sinoć su na Jakerovcu odigrali iznenađujuće kvalitetnu utakmicu u kojoj su obje momčadi igrale dobro, ali do pred sami kraj utakmice rezultat se nije mijenjao. Minutu prije kraja Ivan Kordić je pogodio za novo vodstvo Blizanaca/Tepćića, no Dobro Selo je preko Ante Šaravanje ponovno došlo do izjednačenja u posljednjoj minuti utakmice pa su o pobjedniku drugog polufinala odlučivali šesterci.

Željko Miloš (Blizanci/Tepčići) i Velimir Raspudić (Dobro Selo) uspješno su realizirali prve penale, a precizan sa šest metara bio je i Tihomir Miloš. Dario Ćorić iz Dobrog Sela zaključio je drugu seriju promašivši okvir gola, baš kao što je i Jure Kordić na otvaranju treće serije bio neprecizan. Pokušaj Zrinka Raspudića zaustavio je vratar Jerkić pa su Blizanci/Tepčići nakon tri serije imali prednost 4:3. Franjo Kordić je nakon toga propustio prigodu povećati prednost Blizanaca/Tepčića pa je Ante Šaravanja treći put tijekom večeri pogodio za izjednačenje. Novu prednost UMZ Blizanci/Tepčići donio je Miroslav Krndelj, nakon čega je vratar Ivica Jerkić obranio udarac Vidana Tole tako da je utakmica završila pobjedom momčadi Blizanci/Tepčići 5:4.

Finale lige veterana u petak

Natjecanje u Ligi veterana svoje veliko finale imat će u petak u Blizancima. Prije samog finala Lige veterana odigrat će se dvije utakmice za treće mjesto, pa će tako u 20,15 sati veterani Krehin Graca i Dobrog Sela odlučivati o trećeplasiranoj momčadi. Iste večeri saznat ćemo i osvajača trećeg mjesta u MNL MZ općine Čitluk „Brotnjo 2013“ jer će u 21,15 sati snage odmjeriti Donja Blatnica i Gornji Hamzići/Čalići. Finale Lige veterana na rasporedu je u 22,15 a zanimljivo je da su se finalisti u Blizancima sastali već u prvom kolu Lige veterana. Sredinom srpnja boljom se pokazala Blatnica slavivši 4:3 pobjedu.

Finale MNL MZ općine Čitluk Međugorje i Biletići odigrat će na Barama u nedjelju, 18. kolovoza, u 18 sati.