Blatnica i Blizanci/Tep?i?i finalisti Lige veterana

Ispis
veteraniU finalu ovogodinjeg izdanja Malonogometne lige veterana MZ op?ine ?itluk igrat ?e Blatnica i Blizanci/Tep?i?i. Za plasman u finala Blatnica je sino? na Jakerovcu svladala Krehin Gradac 2:1, a plasman u finale Blizanci/Tep?i?i izborili su boljim izvo?enjem esteraca, budu?i da je njihov polufinalni ogled s Dobrim Selom nakon ?etrdeset minuta igre zavrio 2:2. Finale lige veterana odigrat ?e se u petak u Blizancima.

Zahvaljuju?i pogotku Tonija Gali?a iz 13. minute Blatnica je dola do prednosti u prvoj polufinalnoj utakmici. Trinaest minuta kasnije Kruno ?avar je pogodio za izjedna?enje, a sedam minuta prije kraja utakmice pobjedonosni pogodak za veterana Blatnice postigao je Andrija Suac.

Polufinalnu utakmicu izme?u veterana Blizanaca/Tep?i?a i Dobrog Sela bolje su otvorili veterani UMZ Blizanci/Tep?i?i. Dvije minute prije kraja prvog poluvremena prednost svojoj mom?adi donio je Jure Kordi?. No, veselje Blizanaca/Tep?i?a trajalo je svega pet minuta jer je u 23. minuti Ante aravanja poravnao na 1:1. Blizanci/Tep?i?i i Dobro Selo sino? su na Jakerovcu odigrali iznena?uju?e kvalitetnu utakmicu u kojoj su obje mom?adi igrale dobro, ali do pred sami kraj utakmice rezultat se nije mijenjao. Minutu prije kraja Ivan Kordi? je pogodio za novo vodstvo Blizanaca/Tep?i?a, no Dobro Selo je preko Ante aravanje ponovno dolo do izjedna?enja u posljednjoj minuti utakmice pa su o pobjedniku drugog polufinala odlu?ivali esterci.

eljko Milo (Blizanci/Tep?i?i) i Velimir Raspudi? (Dobro Selo) uspjeno su realizirali prve penale, a precizan sa est metara bio je i Tihomir Milo. Dario ?ori? iz Dobrog Sela zaklju?io je drugu seriju promaivi okvir gola, ba kao to je i Jure Kordi? na otvaranju tre?e serije bio neprecizan. Pokuaj Zrinka Raspudi?a zaustavio je vratar Jerki? pa su Blizanci/Tep?i?i nakon tri serije imali prednost 4:3. Franjo Kordi? je nakon toga propustio prigodu pove?ati prednost Blizanaca/Tep?i?a pa je Ante aravanja tre?i put tijekom ve?eri pogodio za izjedna?enje. Novu prednost UMZ Blizanci/Tep?i?i donio je Miroslav Krndelj, nakon ?ega je vratar Ivica Jerki? obranio udarac Vidana Tole tako da je utakmica zavrila pobjedom mom?adi Blizanci/Tep?i?i 5:4.

Finale lige veterana u petak

Natjecanje u Ligi veterana svoje veliko finale imat ?e u petak u Blizancima. Prije samog finala Lige veterana odigrat ?e se dvije utakmice za tre?e mjesto, pa ?e tako u 20,15 sati veterani Krehin Graca i Dobrog Sela odlu?ivati o tre?eplasiranoj mom?adi. Iste ve?eri saznat ?emo i osvaja?a tre?eg mjesta u MNL MZ op?ine ?itluk Brotnjo 2013 jer ?e u 21,15 sati snage odmjeriti Donja Blatnica i Gornji Hamzi?i/?ali?i. Finale Lige veterana na rasporedu je u 22,15 a zanimljivo je da su se finalisti u Blizancima sastali ve? u prvom kolu Lige veterana. Sredinom srpnja boljom se pokazala Blatnica slavivi 4:3 pobjedu.

Finale MNL MZ op?ine ?itluk Me?ugorje i Bileti?i odigrat ?e na Barama u nedjelju, 18. kolovoza, u 18 sati.